مدیرکل آموزش و پرورش استان عنوان کرد: آموزش و پرورش خوزستان میزبان بیش از ۵۱ هزار داوطلب کنکور

آموزش و پرورش استان

 آموزش و پرورش استان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: بالغ بر ۵۱ هزار داوطلب کنکور سراسری سال جاری، در ۲۲ حوزه آموزش و پرورش استان شرکت خواهند کرد.

کوروش مودت در جلسه شورای آموزش و پرورش استان روز (۱۵ مرداد) در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در راستای مصوبه دولت، برای ایجاد زیرساخت هوشمندسازی در مدارس و تامین خطوط اینترنت هماهنگ شده است و چندین جلسه با مدیران کل آموزش و پرورش برگزار شد که ثمره این جلسات معرفی ۳ هزار و ۵۰۵ مدرسه روستایی و بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ مدرسه حاشیه شهر بوده‌ است که ان‌شاالله تا شروع سال تحصیلی و اوایل شهریور، کار ارتباط اینترنتی این مناطق و مدارس انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی ، وی افزود: باتوجه به تعطیلی و قرمز بودن استان از نظر شیوع کرونا، در ثبت نام سامانه سناد و کتب درسی کمی عقب افتادیم که برای جبران آن، روز شنبه نیز به روزهای فعالیت مدارس در تابستان اضافه شد که با استقبال والدین و معلمان نیز روبرو شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تاکید کرد: بالغ بر ۵۱ هزار داوطلب در کنکور سراسری سال ۹۹ در ۲۲ حوزه آموزش و پرورش استان خوزستان شرکت خواهند کرد.

مودت با اشاره به موفقیت‌های کسب شده توسط دانش آموزان، ادامه داد: در این مدت دانش آموزان خوزستانی به مرحله کشوری مسابقات قرآن راه یافتند و ۱۵ رتبه کشوری در فراخوان پرسش مهر کسب شد. همچنین بیش از ۱۸۰ ساعت محتوای درسی در قالبت ۱۳۷۳ فایل برای داوطلبان کنکوری بارگذاری شد.

مودت در پایان گفت: در بحث برگزاری کنکور نیز امیدواریم بتوانیم از ظرفیت سایر دستگاه‌ها و نهادها استفاده کنیم و انتظار داریم مانند گذشته کمک کنند.

همچنین ناصر علی‌فر، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در این جلسه، اظهار کرد: در چهار روز برگزاری کنکور سراسری، حدود ۷۸ هزار دانش آموز شرکت می‌کنند که از این تعداد ۵۱ هزار و ۳۳۲ نفر در حوزه امتحانی آموزش و پرورش استان شرکت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه امتحان ۶۵ درصد از دانش آموزان کنکوری در حوزه‌های آموزش و پرورش برگزار می‌شود، گفت: ما تجربه برگزاری امتحانات نهایی، تیزهوشان و نمونه دولتی را داریم.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

4 + 18 =

bigtheme