مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان : حمایت آموزش و پرورش خوزستان از دانش آموزان و معلمان پژوهشگر

آموزش و پرورش

آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به حمایت آموزش و پرورش استان از دانش آموزان و معلمان پژوهشگر، گفت: در سطح آموزش و پرورش استان، ۴۰ پژوهش‌سرای دانش آموزی وجود دارد و سعی شده است به لحاظ کمی و کیفی به توسعه پژوهش‌سراها کمک شود.

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی ، کوروش مودت در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و هفتمین فن بازار خوزستان با حضور در غرفه جهاد دانشگاهی خوزستان، اظهارکرد:  ضرورت و اهمیت پژوهش در آموزش و پرورش همان‌قدر است که در چارت سازمانی وزارتی و استانی، یک معاونت پژوهش و منابع انسانی وجود دارد.

وی افزود: امسال نیز مانند سال‌های گذشته با حضور استاندار و مسئولان دانشگاهی از بیش از هزار طرح پژوهشی دانش‌آموزی در نمایشگاه رونمایی شد. فعالیت‌های بسیار خوبی توسط دانش‌آموزان و به ویژه در هنرستان فتح‌المبین اهواز انجام شده است. به گونه‌ای که بسیاری از طرح‌ها سطح بسیار بالایی دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان با بیان این‌که ضرورت پژوهش در آموزش و پرورش احساس شده و در سند تحول بنیادین نیز پیش‌بینی شده است که باید مدارس پژوهش محور وجود داشته باشند، ادامه داد: دانش‌آموز و معلم کنونی نسبت به سال‌های گذشته در امر پژوهش و خلاقیت تغییر کرده است. هرساله نیز کارهای بسیار خوبی صورت می‌گیرد. به عنوان مثال در عرصه نانو، یکی از دانش‌آموزان استان سال گذشته مقام کشوری کسب کرد. امسال نیز یکی از معلمان استان توانست در روش‌های تدریس و با توجه به اختراعاتی  که انجام داده بود، رتبه کشوری کسب کند.

مودت با بیان این‌که در هفته پژوهش در آموزش و پرورش سطح استان برنامه‌هایی اجرا شدند که بیانگر توجه به پژوهش است، گفت: در پژوهش‌سراهای استان فعالیت‌های بسیار خوبی می‌شود،  به گونه‌ای که دانش‌آموزان رتبه‌دار و مخترع به جامعه تحویل می‌دهیم. در عرصه هوا و فضا نیز فعالیت‌های بسیار خوبی در حال انجام است. آموزش و پرورش نیز بدون شک از معلمان و دانش‌آموزان پژوهشگر حمایت می‌کند. در سطح آموزش‌ و پرورش استان نیز ۴۰ پژوهش‌سرای دانش آموزی وجود دارد و سعی شده است به لحاظ کمی و کیفی به توسعه پژوهش‌سراها کمک شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

یازده − 2 =

bigtheme