مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان:۴۳۳ دستگاه استخراج رمز ارز در خوزستان کشف شد

استخراج ارز دیجیتال

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: تعداد ۴۳۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) از ابتدای آبان ماه ۱۴۰۰ تاکنون از سراسر شهرهای استان کشف و جمع آوری شده است.

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی،علی خدری پنجشنبه تعداد کشفیات دستگاه‌های رمز ارز غیرمجاز در شش ماه نخست سال را ۲ هزار و ۸۷۳ دستگاه اعلام کرد و گفت : این تعداد ماینر پنج مگاوات برق مصرف می کنند .

خدری با اشاره به اینکه مشارکت مردم در شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارزها در استان یکی از بهترین و عملیاتی‌ترین شیوه‌های شناسایی است، گفت: اطلاعات هم استانی هایی که گزارش مراکز غیر مجاز رمز ارزها را می‌دهند، محرمانه خواهد ماند و پیگیری‌ها نیز محرمانه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه افراد سودجو به مراجع قضائی معرفی خواهندشد ، افزود : این مراکز پس از شناسایی پلمب شده و اشتراک برق آن‌ها قطع و دستگاه‌های غیرمجاز آن ها جمع آوری می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان  با اشاره به اینکه ممکن است تعداد زیادی از فعالان غیرمجاز رمز ارزها در بخش خانگی شبکه توزیع برق فعالیت و به شبکه خانگی و تجهیزات مشترکین آسیب وارد کنند ، گفت: هم استانی ها می‌توانند از طریق سایت شرکت توزیع برق خوزستان یا با شماره‌گیری تلفن ۱۲۱ و  با نیروی انتظامی، اسامی و آدرس مکان‌های غیر مجاز را گزارش کنند.

دستگاه‌ ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه‌ ارزان، خسارت زیادی به شبکه‌ توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی‌ ناخواسته را سبب می‌شوند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

پنج × 4 =

bigtheme