آتش دوباره به جان بخش عراقی هورالعظیم افتاد

دود تیره امروز نیز آسمان اهواز را در بر گرفت؛ در هفته‌های گذشته دود آتش‌سوزی در بخش عراقی هورالعظیم شهرهای خوزستان را تحت تاثیر قرار داد و بنا به اعلام حفاظت محیط زیست اهواز، امروز نیز این دود از هور آمده است.

 

هر چند تا ساعات ظهر هنوز مشخص نبود که آتش‌سوزی جدید در بخش عراقی تالاب رخ داده یا در بخش ایرانی، با انجام بررسی‌های بعدی عنوان شد که منشاء دود امروز هم وقوع حریق در بخش عراقی هورالعظیم است؛ مشکلی که در هفته‌های گذشته با توجه به سنگینی دود و آثار آن بر سلامت شهروندان، از سوی مسئولان مختلف بر لزوم رسیدگی به آن برای خاموش کردن آتش و ساماندهی وضعیت هورالعظیم در بخش عراقی با استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی تاکید شد تا بیش از این دود آتش در کشور همسایه به چشم و ریه شهروندان خوزستانی نرود.

 

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی؛علی بنی‌عگبه رئیس اداره حفاظت محیط زیست اهواز : در خصوص منشاء دود امروز در آسمان اهواز اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده، به نظر می‌رسد که حریق از دیروز در بخش عراقی هورالعظیم آغاز شده است.

 

وی افزود: امروز هوای شهر اهواز متاثر از این حریق بود و این حریق در ادامه آتش‌سوزی‌های گذشته در بخش عراقی هورالعظیم است‌.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

چهار × 2 =

bigtheme