مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان عنوان کرد توزیع حدود ۲۱ هزار تن نهاده دامی/ در خرید حمایتی دام محدودیت نداریم

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۲۱ هزار تن نهاده دامی در استان توزیع شده است که شامل محصولات جو، کنجاله سویا و ذرت می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی ؛حمید بدوی در خصوص تامین نهاده‌های دامی در استان، اظهار کرد: نهاده‌های دامی هم توسط مدیریت پشتیبانی امور دام استان و هم توسط بخش خصوصی تامین می‌شود اما عمدتا توسط بخش خصوصی تامین می‌شود و پشتیبانی امور دام در رابطه با ذخیره‌سازی و توزیع این نهاده‌ها فعالیت می‌کند.

 

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۲۱ هزار تن نهاده دامی در استان توزیع شده است که شامل محصولات جو، کنجاله سویا و ذرت می‌شود.

 

بدوی تصریح کرد: در سال جاری قیمت نهاده‌های دامی تغییری نداشته و با همان قیمت قدیم توزیع شده‌ است. قیمت هر کیلوگرم جو و ذرت ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان و هر کیلوگرم کنجاله سویا ۱۶هزار و ۳۰۰ تومان است.

 

وی عنوان کرد: در راستای ذخیره‌سازی نهاده‌های دامی یک انبار به ظرفیت ۱۰ هزار تن در شهرستان شوش داریم که همیشه ظرفیت آن پر است و در بندر امام خمینی (ره) نیز حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن نهاده وجود دارد که برخی از آن‌ها در حال تخلیه و برخی دیگر در لنگرها منتظر تخلیه هستند.

 

بدوی در خصوص بحث خرید حمایتی دام در استان تصریح کرد: در راستای خرید حمایتی دام، هیچ محدودیتی نداریم و آمادگی خرید گوشت به صورت منجمد و کارتن شده را داریم که شامل گوشت بره و گوساله نر می‌شود و از ابتدای امسال تاکنون ۷۰۰ تن گوشت بره خریداری شده است اما در زمینه عرضه گوشت گوساله متقاضی نداشته‌ایم.

 

وی در خصوص قیمت خرید گوشت اظهار کرد: هر کیلوگرم گوشت گوسفند و گوساله با قیمت ۲۱۵ تا ۲۲۰ هزار تومان از تولیدکننده خریداری می شود.

 

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان در خصوص خرید حمایتی مرغ افزود: مرغ نیز در مواقع مازاد تولید خریداری شده است. در حال حاضر میزان تولید مرغ کمتر از نیاز است و هر زمان مازاد تولید مرغ داشته باشیم و قیمت پایین‌تر از حد نصاب رسید ما آمادگی خرید را داریم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

هجده − 4 =

bigtheme