مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان عنوان کرد:فعالان صنعتی و معدنی کشور همیشه در خط مقدم تولید هستند

روز ملی صنعت و معدن 

روز ملی صنعت و معدن 

محمدیان گفت: فعالان صنعتی و معدنی کشور همیشه در خط مقدم تولید با مسائل متعدد قابل تأملی رو‌برو بوده و هستند.

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی ، اخلاق محمدیان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان پیامی به مناسبت فرارسیدن ۱۰ تیر، سالروز گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

در روز صنعت و معدن باید بر این نکته تاکید مضاعفی داشت که فعالان صنعتی و معدنی کشور همیشه در خط مقدم تولید با مسائل متعدد قابل تأملی رو‌برو بوده و هستند، مسائلی که اگر بصورت دقیق و موشکافانه مورد توجه قرار نگرفته و به آن‌ها پرداخته نشود، نه تنها آنان بلکه جامعه ما دچار مشکلات عدیده‌ای خواهند شد.

اگر چه علاقه و توجه بسیاری از دست‌اندرکاران به رفع این چالش‌ها در سایه خرد جمعی و تعامل با تشکل‌های بخش خصوصی است و بر نقش، موثر همکاری نزدیک دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی با تشکلات و شرکت‌های خصوصی برای مدیریت و تبدیل تهدید‌ها به فرصت تاکید فراوان می‌شود.

اما از سوی دیگر این نظر که امروز، “روز صنعت و معدن” است و به معنای واقعی کلمه، روزی متعلق به بخش خصوصی است” بسیار نکته ظریف و واقع‌بینانه‌ای را مطرح می‌کند، چرا که آنان، اندوخته‌ها، سرمایه‌های فکری و تجربی و همه آمال و آرزو‌های خود را به میدان می‌آورند و در صورت هرگونه لغزش یا کوتاهی متولیان امر و یا اینکه خواسته یا ناخواسته چنانچه این امر را کوچکتر از واقع فرض کنند، آنان و باورهایشان برای پیشرفت جمعی ارکانِ اقتصادی و بهره‌مندی جامعه، پیش از جامعه هدفشان لطمه خواهند خورد.

پس در چنین روزی سیاستگذاران و راهبران حاضر در بخش دولت، باید خود را قویاً بخشی از جریان تسهیل ساز توسعه و توانمندساز بدانند که نقش آنان در پی‌ریزی آمالی بسیار بزرگ موثر است، مشارکت و مقاومت بخش خصوصی باعث شده تا در خط مقدم عرضه تولیدات گوناگون مورد نیاز، آمار‌های تولید و حتی تجارت وضعیت قابل اعتنا و توجهی داشته باشیم که تداوم مقاومت و پایداری آن‌ها در برابر موانع موجود نشانگر حرکت رو به رشد و رونق تولید و صادرات است.

اینجانب ضمن تبریک روز صنعت و معدن به فعالان عرصه تولید و اشتغال، صنعتگران، معدنکاران و بازرگانان امید واثق دارم که در سایه همت همه تاثیرگذاران حوزه صنعت، تولید و سرمایه، سیاستگذاران و مدیران بخش‌های مختلف، کشور بتواند خوشه‌چین دستان پرتوان شما باشد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

18 − سه =

bigtheme