بیش از ۹۷ هزار نوآموز خوزستانی سنجش سلامت شدند

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی؛ علی ممبینی ، اظهار کرد: تاکنون برای سال تحصیلی جدید، ۹۷ هزار و ۵۰۶ نوآموز بدو ورود به پایه اول در استان خوزستان ارزیابی شده‌اند. سال قبل نیز ۱۲ هزار و ۸۰۰ پیش دبستانی سنجش شده بودند که امسال به دانش‌آموزان بدو ورود به پایه اول اضافه شده‌اند و در مجموع می‌توان گفت که حدود ۱۱۰ هزار و ۳۰۶ دانش‌آموز پایه اول تا امروز ارزیابی شده‌اند.بیش از ۹۷ هزار نوآموز خوزستانی سنجش سلامت شدند

 

وی با اشاره به فعال بودن سه پایگاه سنجش سلامت عشایری و دو پایگاه شهری در ناحیه یک و دو اهواز آموزش و پرورش اهواز، افزود: دو پایگاه اهواز برای دانش‌آموزانی است که از سنجش جا مانده‌اند و پایگاه‌های سنجش سلامت عشایر نیز فعال هستند.

 

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان ادامه داد: از آذرماه سنجش سلامت پیش دبستانی‌ها آغاز می‌شود، هر چند تا امروز نیز ۸ هزار و ۲۴۱ نوآموز پیش دبستانی در کنار پایه اولی‌ها سنجش شده‌اند. پیش‌بینی می‌شود حداقل ۴۰ هزار نوآموز پیش دبستانی امسال سنجش شوند.

 

وی با اشاره به تعداد دانش‌آموزانی که دارای مشکل تشخیص داده شده و به مراکز تخصصی ارجاع داده شده‌اند، گفت: از ۹۷ هزار و ۵۰۶ نوآموز بدو ورود به پایه اول، ۶ هزار و ۷۳۸ نوآموز ارجاع هوش داده شدند، یک هزار و ۲۸۱ نوآموز ارجاع شنوایی، ۶ هزار و ۱۲۶ نوآموز ارجاع بینایی، ۲۵۷ نفر جسمی حرکتی و ۸۱ نوآموز نیز ارجاع اوتیسم شدند. این نوآموزان به مراکز تخصصی ارجاع داده شدند. امسال ۴۰۰ نوآموز استثنایی نیز تشخیص داده شدند که در کنار دیگر دانش‌آموزان استثنایی تحصیل خواهند کرد.

 

ممبینی یادآور شد: تاکنون از ۸ هزار و ۲۴۱ نوآموز پیش دبستانی که ارزیابی شده‌اند، ۷۳۶ نوآموز ارجاع آمادگی تحصیلی، ۱۰۹ نوآموز ارجاع شنوایی، ۵۲۶ نوآموز ارجاع بینایی، ۲۹ نوآموز ارجاع جسمی حرکتی و ۷ نوآموز ارجاع اوتیسم داده شدند.

 

وی افزود: مزیت انجام سنجش سلامت در دوره پیش دبستانی در این است که والدین، یک سال تحصیلی فرصت دارند تا اگر کودک دچار مشکل بینایی، حرکتی و دیگر مشکلات تشخیص داده شد در این فرصت اقدام به پیگیری کنند.

 

رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان عنوان کرد: در حال شناسایی نوآموزان بدو ورود به پایه اول هستیم که سنجش را انجام نداده‌اند. این دانش‌آموزان حتما باید سنجش شوند وگرنه در ادامه کار برای دریافت کارنامه و ثبت نام قطعی و… با مشکل روبه‌رو خواهند شد. این دانش‌آموزان نیز در آذرماه سنجش خواهند شد. از والدین درخواست می‌کنیم که اگر کودک‌شان سنجش نشده است، حتما به مدیر مدرسه اطلاع دهند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

1 + 5 =

bigtheme