مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان مطرح کرد:مجمع نمایندگان کمک کنند ۱۰۰ میلیون یورو توسعه و پایداری برق استان مصوب شود

شبکه برق خوزستان

شبکه برق خوزستان

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه میزان تخصیص منایع توسعه و پایداری شبکه برق خوزستان ۷۶ میلیارد تومان بوده که با آن نمی توان حتی یک پست ۱۳۲ کیلو ولت احداث کرد، گفت: مجمع نمایندگان خوزستان کمک کنند تا میزان ۱۰۰ میلیون یورو توسعه و پایداری شبکه برق خوزستان صرفا برای استان مصوب شود تا بتوانیم کم و کاستی های موجود در برق خوزستان را برطرف کنیم.

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی ، محمود دشت بزرگ در جلسه بررسی وضعیت برق شهرستان های مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل که با حضور نماینده این حوزه انتخابیه در مجلس، مسئولین محلی، معاون وزیر نیرو در امور برق انرژی و مدیران صنعت برق خوزستان در فرمانداری مسجد سلیمان برگزار شد، گفت: شبکه برق ناحیه شمال شرق (مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل) پایدارترین شبکه برق در تابستان امسال با بارگیری ۴۶ درصد از تجهیزات بود که از استاندار جهانی که ۵۰ درصد است نیز پایین تر است.
وی افزود: ۱۱ ایستگاه فوق توزیع در این چهار شهرستان مستقر است و یک ایستگاه ۴۰۰ کیلو ولت انتقال نیز برنامه ریزی شده که در صورت تامین منابع عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان ادامه داد: پرباری حادی در سطح منطقه وجود ندارد و بیشترین بارگیری ۸۵ درصد در یک ایستگاه است که به دلیل تفاوت در سطح ولتاژ ۱۱ و ۳۳ کیلو ولت است که خروجی متفاوتی دارند و نمی توانند همدیگر را پوشش دهند، این آمادگی وجود دارد در صورت تامین منابع با کمک شرکت توزیع برق خوزستان همسان سازی لازم انجام شود.
دشت بزرگ با با اشاره به نزدیک شدن به بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس گفت: از نمایندگان می خواهیم که در زمان بررسی لایحه از طرح های وزارت نیرو در حوزه انرژی حمایت کنند. به عنوان مثال در تبصره ۱۴ که دو سال است در قالب بودجه گنجانده شده، عواید حاصل از فروش آب و برق را سازمان برنامه و بودجه به طور ۱۰۰ درصدی به شرکت های تابعه وزارت نیرو تخصیص دهد تا آن در زیرساخت های آب و برق سرمایه گذاری کنند.
وی اضافه کرد: همچنین نمایندگان کمک کنند تا مطالبات برق را از صنایع بگیریم و وصول آنها را در راه توسعه برق مصرف کنیم.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان اظهار داشت: از سه چهار سال گذشته منابعی را تحت عنوان توسعه و پایداری شبکه برق خوزستان پیگیری می کنیم که در دو سال گذشته روند آن نزولی شده و امسال تنها ۷۶ میلیارد تومان تخصیص داده شد که با آن حتی نمی توان یک پست برق ۱۳۲ به ۳۳ کیلو ولت بدون در نظر گرفتن هزینه خطوط آن احداث کرد.
دشت بزرگ درخواست کرد: امسال مجمع نمایندگان خوزستان کمک کنند منابع توسعه و پایداری برق خوزستان به میزان ۱۰۰ میلیون یورور که پیشنهاد آن در لایحه بودجه وجود دارد صرفا برای خوزستان در بودجه وزارت نیرو مصوب شود که بتوانیم کارهای مدنظر و عقب ماندگی ها را جبران کنیم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به عبور موفقیت آمیز از تابستان امسال اشاره کرد و افزود: در تابستان سال جاری که گرم و طاقت فرسا بود هشت هزار و ۵۱۸ مگاوات پیک را مدیریت کردیم که حاصل اقدامات انجام شده و برنامه های مدیریت مصرف بوده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تاکید کرد: ۹ هزار و ۹۵ مگاوات نیاز مصرف بوده و به این معنی است که ۵۷۷ مگاوات از طریق روش های مدیریت مصرف و همراهی مشترکین صرفه جویی شده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

19 − 16 =

bigtheme