توصیه رئیس علوم پزشکی اهواز برای پیشگیری از تنگی نفس پس از بارندگی

عارضه تنفسی

عارضه تنفسی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به آغاز بارندگی در اهواز و برخی شهرهای خوزستان، به منظور پیشگیری از وقوع عارضه تنفسی برای شهروندان توصیه‌هایی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی ، دکتر فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد: زمانی که نخستین بارندگی پاییزی همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد، شانس گرده‌افشانی گیاهان و پخش آلرژن‌ها در فضا افزایش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: در این شرایط، از مردم به ویژه افرادی که بیماری‌های تنفسی دارند می‌خواهیم تا حد امکان امشب و فردا صبح از منزل خارج نشوند و درب و پنجره‌ها را ببندند. همچنین اسپری‌های تنفسی را استفاده کنند.

وی گفت: اگر فردی دچار سنگینی یا درد قفسه سینه، سرفه و خس خس سینه شد حتما از اسپری سالبوتامول دو تا چهار پاف برای سه مرتبه و در فاصله هر ۲۰ دقیقه یک بار استفاده کند. پس از آن در صورت نیاز در فاصله چهار تا شش ساعت مجددا از آن استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی ، دکتر فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد: زمانی که نخستین بارندگی پاییزی همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد، شانس گرده‌افشانی گیاهان و پخش آلرژن‌ها در فضا افزایش می‌یابد.رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: در این شرایط، از مردم به ویژه افرادی که بیماری‌های تنفسی دارند می‌خواهیم تا حد امکان امشب و فردا صبح از منزل خارج نشوند و درب و پنجره‌ها را ببندند. همچنین اسپری‌های تنفسی را استفاده کنند.وی گفت: اگر فردی دچار سنگینی یا درد قفسه سینه، سرفه و خس خس سینه شد حتما از اسپری سالبوتامول دو تا چهار پاف برای سه مرتبه و در فاصله هر ۲۰ دقیقه یک بار استفاده کند. پس از آن در صورت نیاز در فاصله چهار تا شش ساعت مجددا از آن استفاده کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

18 + شش =

bigtheme