وزیر صمت بیان کرد: داخلی‌سازی دو میلیارد یورو قطعه صنعتی تا سال ۱۴۰۰/ به محض تولید هر قطعه واردات آن ممنوع خواهد شد 

قطعه‌ای واردات

 قطعه‌ای واردات

وزیر صمت اظهار داشت: اگر کالای تولید داخل ۱۰ درصد هم گران‌تر از مشابه خارجی باشد باید با فرهنگ‌سازی فضایی را مهیا کنیم که مردم متمایل به خرید آن باشند.
به گزارش پایگاه خبری علم انرژی، صبح دیروز تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت آذرآب و ماشین‌سازی اراک با شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک) در وزارت صمت با حضور وزیر امضا شد.
بر اساس این تفاهم‌نامه شرکت صنایع آذرآب و ماشین‌سازی اراک داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی را آغاز خواهند کرد.
در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه وزیر صمت اظهار داشت: ما باید نگاه خود را به ساخت داخل تغییر دهیم و باید به این باور برسیم که راه‌حل مشکلات کشور توجه به ساخت داخل و رونق تولید است.
محمدرضا رحمانی ادامه داد: تفاهم‌نام امروز که ارزش آن ۶۰ میلیون یورو است این پیام را می‌رساند که با وجود تحریم‌ها ما همچنان زنده است و تمام وزارتخانه‌های به نحو مطلوبی کار می‌کنند. خودرو، فولاد و مس شرکتی هستند یعنی در این حوزه‌ها نیز داخلی‌سازی آغاز شده است و تفاهم‌نامه‌هایی با انجمن‌ها امضا شده است. ما برای حمایت از این گونه تفاهم‌نامه‌ها اعلام کردیم که به محض تولید هر قطعه‌ای واردات آن بلافاصله ممنوع خواهد شد.
وی با اشاره به نقش شرکت‌های دانش بنیان گفت: این شرکت‌ها باید فعالیت خود را با شرکت‌های قطعه‌سازی هماهنگ کنند. اگر کالای تولید داخل ۱۰ درصد هم گران‌تر از مشابه خارجی باشد باید با فرهنگ‌سازی فضایی را مهیا کنیم که مردم متمایل به خرید آن باشند.
وی ادامه داد: شرکت‌های بزرگ باید به سمت جذب نیروهای نخبه بروند ما حتی برای صنعت سهمیه جذب سرباز نخبه گرفتیم.
وی با اشاره به لزوم داخلی‌سازی در صنایع مختلف گفت: من در جلساتی که با انجمن‌ها داشتم از آنها خواهش کردم که پرچم را به دست بگیرند ما در صنعت باید دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو را تا سال ۱۴۰۰ داخلی‌سازی کنیم از طرف دیگر در صنعت پتروشیمی نیز ۹ میلیارد دلار طرح در حال اجرا داریم که با راه‌اندازی آنها با رونق تولید در سایر بخش‌ها می‌توانیم با مشکل بیکاری مبارزه کنیم از طرف دیگر با رونق تولید ارزش پول ملی بالا می‌رود و از اقتصاد نفتی رهایی می‌یابیم و بسیاری از معضلات جامعه رفع می‌شود. فعالیت در حوزه تولید مقدس و جهادی است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

12 + 17 =

bigtheme