متخصص طب اورژانس:افراد گرما زده باهوشیاری پایین مایعات از طریق دهان مصرف نکنند

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی؛ یک متخصص طب اورژانس و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بسیاری از افراد گرمازده ممکن است با درجاتی از کاهش هوشیاری روبرو شوند بنابراین نباید مایعات از طریق دهان مصرف کنند.

 

دکتر علی دلیر روی فرد  بیان کرد: در افراد گرمازده که وضعیت هوشیاری مناسبی ندارند با مصرف مایعات از طریق دهان خطر ورود مواد به ریه افزایش می یابد.

وی افزود: افراد دارای سابقه قلبی، عروقی، گروه مسن و کودکان بیشتر مستعد گرمازدگی هستند و توصیه می شود تا حد امکان در ساعات گرم از خانه خارج نشوند.

دلیرروی فرد ادامه داد: این گروه از افراد در صورت خروج از منزل حتما در مکان های مسقف به دور از تابش مستقیم نور خورشید و با تهویه مناسب قرار گیرند.

این متخصص طب اورژانس گفت: از لباس های رنگ روشن، نخی و سبک استفاده شود و خوردن آب فراوان در طول روز فراموش نشود.

وی تاکید کرد در صورت گرمازدگی در ساعات گرم و شرجی اصل مهم این است که آن فرد در کوتاه ترین زمان ممکن باید به بیمارستان منتقل و از آن محیط گرم خارج شود.

دلیر روی فرد بیان کرد: همچنین به صورت موقت از روش های خنک کردن بدن مانند پاشیدن آب، درمعرض مستقیم باد کولرقرار گرفتن، قراردادن کیسه های یخ در نقاطی از بدن مانند گردن، زیر بغل وکشاله ران که امکان تهویه و تعریق بیشتر وجود دارد استفاده شود.

دمای هوا در برخ مناطق استان خوزستان در روزهایی از خرداد و تیرماه از ۵۰ درجه سانتیگراد نیز فراتر رفت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

بیست − 8 =

bigtheme