رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان : تولید ۱۰ برابری محصولات کشاورزی با کشت‌های گلخانه‌ای

محصولات کشاورزی

محصولات کشاورزی

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: با استفاده از کشت‌های گلخانه‌ای تولید محصولات کشاورزی به ۱۰ برابر افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی ، کیخسرو چنگلوایی با بیان اینکه در این راستا بدون محدودیت تسهیلات به متقاضیان اعطا می‌شود، اظهار کرد: توسعه گلخانه‌ها از پروژه‌های مهم اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی و یکی از سیاست‌های مهم وزارت جهاد کشاورزی است.

وی افزود: کاهش مصرف آب به کمتر از یک‌دهم نسبت به کشت در فضای باز، افزایش میزان تولید به میزان ۱۰ برابر و تولید خارج از فصل با قیمت مناسب از ویژگی‌های مهم این نوع کشت است.

چنگلوایی ادامه داد: کشت گلخانه‌ای، ساماندهی بازار و جلوگیری از نوسان قیمت، افزایش بهره‌وری عوامل تولید و کمک به امنیت غذایی را نیز به دنبال خواهد داشت.

حسنی‌نسب، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان نیز در این باره اظهار کرد: ۲۰۹ طرح گلخانه‌ای در استان با مساحت ۹۵.۶ هکتار در حال اجرا است.

وی افزود: در این زمینه ۷۰.۶ میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی، اشتغال پایدار روستایی و کمیته فنی و اعتباری برای ۱۱ طرح به مساحت چهار و نیم هکتار پرداخت شده است.

حسنی‌نسب گفت: همچنین از خردادماه سال جاری تاکنون ۲۴۷ میلیارد تومان تسهیلات از محل اعتبارات تبصره ۱۸ به بانک معرفی شده است که شامل ۷ درصد سود برای مناطق کم برخوردار و ۹ درصد جهت مناطق برخوردار می‌شود.

حسنی‌نسب، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان نیز در این باره اظهار کرد: ۲۰۹ طرح گلخانه‌ای در استان با مساحت ۹۵.۶ هکتار در حال اجرا است.وی افزود: در این زمینه ۷۰.۶ میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی، اشتغال پایدار روستایی و کمیته فنی و اعتباری برای ۱۱ طرح به مساحت چهار و نیم هکتار پرداخت شده است.حسنی‌نسب گفت: همچنین از خردادماه سال جاری تاکنون ۲۴۷ میلیارد تومان تسهیلات از محل اعتبارات تبصره ۱۸ به بانک معرفی شده است که شامل ۷ درصد سود برای مناطق کم برخوردار و ۹ درصد جهت مناطق برخوردار می‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

13 + 14 =

bigtheme