مدیرعامل شرکت بهینه‌‎سازی مصرف سوخت خبر داد افزایش تولید ناخالص داخلی با مردمی‌سازی صرفه‌جویی در مصرف انرژی

مدیرعامل شرکت بهینه‌‎سازی مصرف سوخت ، با اشاره به اینکه ، مصرف گاز در بخش خانگی که غیرمولد است، بیشتر بوده و این مصرف نقشی در رشد اقتصادی کشور ندارد، گفت: با مردمی‌سازی صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌توان شدت مصرف انرژی را کاهش داد تا تولید ناخالص داخلی افزایش یابد.

 

 

 

یه گزارش پایگاه خبری علم انرژی ، حسین آبنیکی امروز (چهارشنبه، ۲۹ آذرماه) در آیین امضای تفاهم‌نامه بین شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و شرکت ملی گاز ایران با هدف مردمی‌سازی صرفه‌جویی مصرف انرژی با اشاره به اینکه همواره در زمستان به‌دلیل افزایش مصرف گاز بخش خانگی با ناترازی مصرف گاز روبه‌رو هستیم، افزود: به‌دلیل افزایش مصرف گاز در بخش خانگی، گازرسانی به بخش صنعت که وظیفه تولید ناخالص داخلی کشور را بر عهده دارد، در زمستان با مشکل همراه است.

 

وی با بیان اینکه در زمستان و شرایط اوج مصرف، صنایع با قطع گاز روبه‌رو هستند، ادامه داد: با توجه به اینکه مصرف گاز در بخش خانگی که غیرمولد است، بیشتر می‌شود و این مصرف نقشی در رشد اقتصادی کشور ندارد، شدت مصرف انرژی در ایران در وضعیت مناسبی نیست.

 

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت تأکید کرد: بنابراین به‌دنبال این بودیم تا راهکاری برای حضور مستقیم مردم در موضوع بهینه‌سازی مصرف گاز در زمستان ایجاد کنیم و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مصرف‌کننده خانگی منتفع شوند و صنعت هم با قطعی گاز مواجه نباشد.

 

حسین آبنیکی با اشاره به اینکه پارسال اقدام‌هایی در این زمینه انجام شد، اما اجرای آن به تعویق افتاد، گفت: امسال با مذاکراتی که با شرکت ملی گاز شد، بهینه‌سازی مصرف گاز را با همکاری استانداری یزد، بخش‌خصوصی و مردم یزد دنبال می‌کنیم.

 

وی تصریح کرد: با ایجاد یک سامانه، مردم یزد می‌توانند در آن ثبت‌نام کنند و به ازای کاهش مصرف گاز از منافع آن بهره ببرند، همچنین با این اقدام، گاز صرفه‌جویی‌شده به صنعت تخصیص می‌یابد و از منابع حاصل از صرفه‌جویی، بخش خصوصی که این زیرساخت را اجرا می‌کند، منتفع می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی ، مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت افزود: بخشی از درآمدی که ایجاد می‌شود نیز برای اجرای طرح‌های بهینه‌سازی استان یزد مصرف خواهد شد تا آلودگی محیط زیستی را کاهش دهیم.

 

آبنیکی با بیان اینکه این طرح را در فاز اول در استان یزد اجرا خواهیم کرد و در گام بعد به کل کشور تسری می‌دهیم، ادامه داد: رئیس‌جمهوری تأکید دارد که مردم به فضای صرفه‌جویی مصرف انرژی وارد شوند و این اقدام با ایجاد منافع مشترک در این مسیر محقق خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح، قطعی گاز در بخش خانگی حتی به میزان کم ایجاد نخواهد شد و محدودیت گاز صنایع نیز کاهش می‌یابد، گفت: اجرای این طرح در بهینه‌سازی مصرف سوخت راهبردی است.

 

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت تأکید کرد: کل منابع صرفه‌جویی به مردم صنایع استان یزد و اجرای پروژه‌های بهینه‌سازی این استان اختصاص می‌یابد. طرح مردمی‌سازی صرفه‌جویی مصرف انرژی در فاز اول در حوزه خانگی و در فازهای بعد در بخش کشاورزی و تجاری اجرا خواهد شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

4 + 15 =

bigtheme