مدیرکل آموزش و پرورش استان عنوان کرد: فعالیت ۳۸ مرکز مشاوره ویژه دانش‌آموزان در خوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به وجود ۴۱ مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی دانش‌آموزی در استان، از فعالیت ۳۸ مرکز از این تعداد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی ؛ مسعود حمیدی‌نژاد ، با اشاره به تعداد مراکز مشاوره فعال در استان خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر از ۴۱ مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی دانش‌آموزی حدود ۳۸ مرکز آن فعال و در حال ارائه خدمات هستند و هر چند با مشکلات فراوانی از جمله مکان نامناسب و مشترک، نبود تجهیزات تخصصی و نیروی انسانی کافی مواجه‌اند اما با توجه به نیاز نواحی و مناطق و آسیب‌های فردی و اجتماعی دانش آموزان همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به برنامه‌های پیش‌رو در خصوص مراکز مشاوره ادامه داد: در تلاش هستیم که این مراکز در سه منطقه باقی‌مانده در سطح استان خوزستان که فاقد مرکز مشاوره هستند، در سال تحصیلی جاری فعال شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: ارائه خدمات در مراکز بستگی به بافت جمعیتی دانش‌آموزان در هر ناحیه و منطقه دارد. برخی از مراکز ممکن است از یک شیفت کاری برای ارائه خدمات استفاده کنند و این بر تعداد پذیرش روزانه آنان تاثیر می‌گذارد اما در هر صورت مراکز مشاوره ممکن است در طول روز تا مرز ۴۵ دانش‌آموز، والدین دانش‌آموز و سایر مراجعان در نواحی و مناطق را پذیرش کند که این رقم در طول یک سال می‌تواند عملکرد چشمگیری را از مراکز مشاوره نشان دهد.

حمیدی‌نژاد یادآور شد: پیرو بخشنامه‌های وزارتی و اسناد بالادستی، در حال اختصاص نیرویی تحت عنوان مدیر مرکز مشاوره به این مراکز هستیم و فرآیند اختصاص کد به این مرکز در حال انجام است که پس از تکمیل مصاحبه تخصصی نیروهای متقاضی مدیریت این مرکز و اختصاص مکان مناسب، این مرکز مهم و اثرگذار فعال خواهد شد. با توجه به سفر اخیر مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی و معاون برنامه ریزی مشاوره وزارت، در تلاش هستیم نسبت به اختصاص تجهیزات و امکانات و بودجه کافی برای اجرای برنامه‌های تخصصی به این مراکز اقدام لازم به عمل آید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

سه × دو =

bigtheme