افزایش ۳۰۹ درصدی آمار ابتلا به کرونا در خوزستان / سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: آمار ابتلا و بستری در خوزستان در مقایسه با هفته گذشته به ترتیب ۳۰۹ و ۲۵۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی؛ سید محمد علوی سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در ابتدای موج ششم کرونا در خوزستان هستیم، اظهار کرد: موارد بیماری و بستری در هفته گذشته در این استان به ترتیب ۳۰۹ و ۲۵۶ درصد نسبت به هفته قبل از آن افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه نسبت بیماران بستری کرونایی به بیماران سرپایی حدود یک به ۱۱ است، افزود: اکثر بیماران به صورت سرپایی درمان شده و دوران نقاهت را در منزل طی می‌کنند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: در حال حاضر ۷۵ بیمار در بخش‌های عادی و ۴۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های خوزستان بستری و تحت مراقبت هستند.

وی با اشاره به بیماری جدید Long Covid یعنی کووید طولانی مدت، ادامه داد: بعضی افراد پس از بهبودی از کرونا، ممکن است تا ماه‌ها و حتی سال‌ها به عوارضی مانند سردرد، درد عضلانی، استخوان درد، درد‌های روماتیسمی و بی‌خوابی دچار شوند.

محمد علوی با اشاره به روند واکسیناسیون در خوزستان، تصریح کرد: همه نوع واکسن کرونا به ویژه واکسن‌هایی که برای دُز چهارم به کار برده می‌شود، در مراکز واکسیناسیون موجود است و از شهروندان می‌خواهیم هر چه سریعتر برای تزریق واکسن اقدام کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

چهار × چهار =

bigtheme