رگبار و رعدو برق در نقاط مختلف کشور/خیزش گردو خاکدر شرق و غرب ایران

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور وخیزش گرد و خاک در شرق و غرب و بخش‌های از مرکز ایران خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی‌؛ صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در برخی نقاط شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی و همچنین ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی رگبار موقت باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد. این شرایط یکشنبه(۱۶ مردادماه) با شدت بیشتر علاوه بر مناطق ذکر شده در خراسان شمالی نیز ادامه خواهد داشت.

 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: دوشنبه و سه‌شنبه (۱۷ و ۱۸ مردادماه) در نوار شمالی کشور و ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی رگبار موقت و گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. چهارشنبه (۱۹ مردادماه) بارش در مناطق یاد شده تقویت شده و علاوه بر این مناطق در نیمه‌شمالی فارس و شرق اصفهان نیز شاهد ابرناکی و رگبار پراکنده خواهیم بود.

 

به گفته ضیاییان طی پنج روز آینده با توجه به ناپایداری‌های محلی طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب احتمال رشد ابرهای همرفتی و رگبار موقت باران در ارتفاعات شرقی هرمزگان دور از انتظار نیست.

 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: پدیده غالب طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور، به‌ویژه منطقه زابل و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید با احتمال خیزش گردوخاک است همچنین از اواخر وقت طی دو روز آینده به تناوب پتانسیل خیزش گردوخاک روی کشورهای همسایه غربی و انتقال آن به بخش‌هایی از نوار مرزی استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب کشور وجود دارد.

 

وی افزود:شرق دریای عمان طی پنج روز آینده و دریای خزر طی سه روز آینده مواج همچنین دو روز آینده تنگه هرمز نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۶ مردادماه) کمی ابری و وزش باد در بعد از ظهر نیمه‌ابری با احتمال رگبار باران با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی ‌دوشنبه (۱۷ مردادماه) صاف از بعد از ظهر نیمه‌ابری و افزایش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ مردادماه) اهواز با دمای ۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۴ و ۱۵ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

هشت − هشت =

bigtheme