کمبود بودجه ۸۰۰ میلیاردی تعمیر و تجهیز سراها و آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها

کمبود بودجه

کمبود بودجه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: محدودیت‌های منابع مالی صندوق در انجام شایسته مأموریت‌ها از مشکلات ماست به گونه‌ای که در حال حاضر در حوزه‌ تعمیر و تجهیز و بهبود کیفیت سراها و آشپزخانه های دانشگاه‌ها حدود ۸۰۰ میلیارد تومان، در تأمین هزینه‌های جاری تغذیه دانشجویی حدود ۴۵۰ میلیارد تومان و برای پوشش صد درصدی وام‌های دانشجویی با حدود ۷,۰۰۰ میلیارد تومان کمبود بودجه مواجه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی  ، دکتر ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به مباحثی مرتبط با خدمات، محدودیت‌ها و چالش‌های صندوق رفاه دانشجویان و نیز اهداف و رسالت این صندوق ضمن تأکید به این مهم که صندوق رفاه دانشجویان تنها نهادی است که در وزارت علوم مستقیماً مسؤولیت رفاه دانشجویان را دارد، گفت: مأموریت اصلی صندوق در سه حوزه تغذیه، وام و سراهای دانشجویی است.

مطیعی ادامه داد: ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان همراه با حفظ شأن کرامت انسانی آنان از رویکردهای اصلی صندوق می‌باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: صندوق رفاه از محل اعتبارات عمومی، دریافتی از بودجه مصوب و از محل واریز اجاره بهای سراهای دانشجویی و درآمدها، دانشگاه‌ها را مساعدت می‌کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: تاکید بر جنبه‌های اصلی زیست دانشجویی و ایجاد امید به زندگی بهتر در جامعه هدف از جهت گیری های اصلی صندوق است. لیکن محدودیت‌های منابع مالی صندوق در انجام شایسته مأموریت‌ها نیز از مشکلات ماست به گونه‌ای که در حال حاضر در حوزه تعمیر و تجهیز و بهبود کیفیت سراها و آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها حدود ۸۰۰ میلیارد تومان، در تأمین هزینه‌های جاری تغذیه دانشجویی حدود ۴۵۰ میلیارد تومان و برای پوشش صد درصدی وام‌های دانشجویی با حدود ۷,۰۰۰ میلیارد تومان کمبود بودجه مواجه هستیم.

بر اساس این گزارش صندوق رفاه دانشجویان، در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: احساس مفید بودن در جامعه خیلی مهم است و صندوق رفاه نقش مهمی در کمک به جوانان، سرمایه گذاری‌های ماندگار، ارائه خدمات عاطفی و فیزیکی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی در پایان دیدار با اشاره به سختی کار در حوزه‌ی صندوق رفاه، تصریح کرد: اگر چه نیازهای جامعه‌ی دانشجویی خیلی زیاد است لیکن نهاد نمایندگی رهبری در حوزه‌ی خیّران و نیز برای ارائه ی خدمت به دانشجویان اعلام آمادگی می‌کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

هفت − سه =

bigtheme