مشاور وزیر علوم: ۲۱ هزار دانشجو ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کردند/سال آینده مشکل ارز دانشجویی نداریم

 

 

مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در شش ماهه نخست امسال، به ۲۱ هزار نفر از دانشجویانی که در خارج از کشور با هزینه شخصی تحصیل می‌کردند، ارز دانشجویی با قیمت ۴۲۰۰ تومان پرداخت شد، گفت: برای سال آینده مشکلی در خصوص پرداخت ارز دانشجویی نخواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری علم و انرژی ، مسعود شمس‌بخش ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: ارز دانشجویی شامل دو دسته از دانشجویان می‌شود. ارز دانشجویی شامل دانشجویان آزادی می‌شود که در خارج از کشور در مقاطع تحصیلی مختلف با هزینه شخصی تحصیل می‌کنند.

مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: به این دسته از دانشجویان که ۲۱ هزار نفر بودند یک دوره شش ماهه ارز دانشجویی با قیمت ۴۲۰۰ تومانی پرداخت شد.

شمس‌بخش ادامه داد: طی این مرحله به افرادی که ثبت نام کرده بودند و مدارک آنان نشان می‌داد که در دانشگاه‌های معتبر تحصیل می‌کنند، ارز دانشجویی پرداخت شد اما از اکنون به بعد باید از ارز آزاد استفاده کنند.

وی تصریح کرد: دانشجویان بورسیه وزارت علوم که در خارج از کشور هستند، نیز شهریه و مقرری آنان تا آخر سال جاری پرداخت شده و هیچ گونه نگرانی نباید داشته باشند.

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

ده − 7 =

bigtheme