افزایش صادرات صنعت پتروشیمی با بهره برداری از اسکله شماره ۱۷ عسلویه

باتوجه به سیاست‌های دولت سیزدهم به منظور افزایش تولید و صادرات محصولات پتروشیمی اسکله شماره ۱۷ در فاز ۲ پتروشیمی های منطقه ویژه پارس جنوبی عسلویه که توسط پتروشیمی هنگام و با استفاده از تجهیزات داخلی و کمک متخصصان ایرانی ساخته شده، در آستانه بهره برداری قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی ، در راستای پیشبرد همزمان طرح پتروشیمی هنگام و اسکله شماره ۱۷، تجهیز و ساخت این اسکله به عهده این پتروشیمی قرار گرفت و بدین ترتیب همزمان با راه اندازی و بهره برداری از فاز اول این شرکت که تولید محصول آمونیاک است، امکان بارگیری کشتی و صادرات آمونیاک از طریق این اسکله به بازارهای صادراتی هدف فراهم شده است.

از ویژگی های این اسکله، اختصاصی بودن، سیستم هوشمند و مکانیزه برای مسیریابی درست و دقیق کشتی ها و همچنین بازوی بارگیری منحصر به فرد این اسکله است که می توان از آن به عنوان اولین بازوی خنک کننده کرایوژنیک ایرانی برای بارگیری محصول آمونیاک اشاره کرد که توسط متخصصان داخلی ساخته شده است.

شرکت پتروشیمی هنگام، تمامی تجهیزات شامل تجهیزات ایمنی و دریایی، زیرساخت و یوتیلیتی این اسکله را خریداری و تامین کرده است.

باتوجه به سیاست دولت سیزدهم برای توسعه صادرات محصولات پتروشیمی این کار با سرعت خوب پیشرفته و می‌توان انتظار داشت در آینده نزدیک میزان صادرات این صنعت افزایش یابد.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

5 + سه =

bigtheme