مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی خبر داد افزایش ظرفیت بارگیری از سایت زمینی پایانه گازی پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی از افزایش ظرفیت بارگیری در سایت زمینی پایانه گازی پارس جنوبی خبر داد و گفت: از هفته گذشته بارگیری میعانات گازی پایانه گازی پارس جنوبی به ۳۲ هزار بشکه در روز رسیده است که روزانه ۲ هزار بشکه افزایش دارد.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری علم انرژی ، به نقل از شرکت پایانه‌های نفتی ایران، عباس غریبی در بازدید از پایانه گازی پارس جنوبی با اشاره به بارگیری روزانه میعانات گازی در این پایانه برای ارسال به مینی‌پالایشگاه‌ها اظهار کرد: با توجه به بارگیری‌های مستمر در شبانه‌روز نیاز بود پمپ‌هایی که به‌صورت دستی کار می‌کردند، هوشمند و الکترونیک شوند.

 

وی به تلاش‌های انجام‌شده برای طراحی و ساخت کارت کنترلی الکتروپمپ اشاره و اظهار کرد: با طراحی و ساخت این کارت هوشمند دیگر نیازی به روشن و خاموش‌ کردن دستی نیست، بلکه این کار به صورت هوشمند و خودکار انجام می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران صرفه‌جویی، ایمنی و کاهش فرسودگی عمر الکتروپمپ‌ها را از مزایای کارت طراحی‌شده توسط متخصصان پایانه میعانات گازی پارس جنوبی عنوان کرد.

 

غریبی تصریح کرد: با استفاده از این کارت‌ها و هوشمندسازی پمپ‌ها، میعانات گازی با ایمنی مطمئن‌تری از مخازن به سمت بازوهای بارگیری که محل استقرار تانکرهای حمل سوخت هستند، منتقل می‌شوند.

 

وی با اشاره به تأکید محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت بر استفاده از توان و ظرفیت مهندسان و متخصصان داخلی گفت: اگرچه نمونه‌های خارجی این کارت‌های هوشمند در بازار وجود داشت، اما تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های متخصصان داخل سبب شد مهندسان ما سراغ طراحی و تولید این کارت‌ها بروند تا امروز در این حوزه از کارت‌های هوشمند ساخت داخل استفاده کنیم.

 

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران همچنین در این بازدید از افزایش ظرفیت بارگیری در پایانه گازی پارس جنوبی خبر داد.

 

غریبی گفت: بر اساس تعهدها قرار بود تا روزی ۳۰ هزار بشکه میعانات گازی از پایانه میعانات گازی پارس جنوبی بارگیری شود.

 

وی با اشاره به تأکید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درباره افزایش صادرات گفت: از هفته گذشته بارگیری میعانات گازی از این پایانه به ۳۲ هزار بشکه در روز رسیده است که روزانه دو هزار بشکه افزایش دارد.

 

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی عملیاتی شدن تجهیزات خارج از سرویس، برنامه‌ریزی مدون و اصولی برای استفاده بهینه و تلاش مستمر کارکنان پایانه میعانات گازی پارس جنوبی را از مهم‌ترین دلایل افزایش روزانه ۲ هزار بشکه بارگیری میعانات گازی برشمرد و آن را یک رکورد دانست.

 

در این بازدید غلامحسین گرامی، رئیس پایانه میعانات گازی پارس جنوبی گزارشی از وضع این پایانه ارائه کرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

19 − 18 =

bigtheme